Resultater

Tidligere vinnere

Triple Challenge

Her er listen over de som har vunnet styrkeprøven Triple Challenge sammenlagt.

Herrer
2017 Magnus Vesterheim, Kvæfjord
2016 Eirik Solvang
2015 Glenn Thomas Martinsen
2014 Glenn Thomas Martinsen
2013 Rolf Einar Jensen
2012 Glenn Thomas Martinsen, Lødingen Sykkelklubb *2:17:07
2011 Morten Harjo Pettersen, Vadsø Skiklubb 2:39:54
2010 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes – 2:41:19
2009 Bjørn Anders Kroken, Laksvatn sykkel / Kvaløyslett 2:40:28
2008 Erlend Hoff, Medkila Skilag 2:41:49
2007 Alexander Os, Ishavslaget 2:37:42
2006 Alexander Os, Ishavslaget 2:48:37
2005 Rune Morten Johansen, Lakselvdal Sprint 2:45:54
2004 Rune Morten Johansen, Lakselvdal Sprint 2:46:19
2003 Alexander Os Ishavslaget, 2:44:54
2002 Alexander Os Ishavslaget, *2:34:47

Damer
2017 Emilie Kristoffersen, Alta IF / Team Veidekke
2016 Anna Svendsen, TSKL / Team Veidekke
2015 Anna Svendsen
2014 Kristin Antonsen
2013 Maria Nysted Grønvoll
2012 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn *2:46:34
2011 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:07.27
2010 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:17
2009 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:24
2008 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:05:05
2007 Agnetha J. Åsheim, Tromsø Skiklubb langrenn 3:03:42
2006 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:17:11
2005 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:35
2004 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:13:10
2003 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:08:50
2002 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn *3:16:15

*) Alternativ løype pga dårlig vær

HarstadTidende løpet

Oversikt over tidligere vinnere av HarstadTidende løpet.

Herrer
2017 Erik Lomås, Salangen IF Friidrett 14:23
2016 Eirik Solvang, Innstandnes 14:30
2015 Lasse Blom, Sømna IL 16:30
2014 Håkon Brox, IK Tjalve 19:33
2013 Maximilian Bie, IL Pioner 14:51
2012 Svein Arne Paulsen, Bardu IL 15:12
2011 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes 14:35
2010 Odd-Bjørn Hjelmeseth Fjellhug/Vereide Hyen IL 14:29
2009 Geir Endre Rogn Rustad IL/Team Seaworks 14:33
2008 Geir Endre Rogn Rustad IL/Team Seaworks 14:14
2007 Geir Endre Rogn Rustad IL/Team Seaworks 14:37
2006 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 14:57
2005 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 14:54
2004 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 15:02
2003 Sivert Sareussen IF Kilkam 15:32
2002 Kurt I Solbakk Bardu IL 13:14
2001 Sivert Sareussen IF Kilkam 14:14

Damer
2017 Maja Majbäck ,Jukkasjärvi IF 16:39
2016 Maja Majbäck, Jukkasjärvi IF 16:38
2015 Anna Svendsen, TSKL 20:52
2014 Yngvild Kaspersen, Tromsø Løpeklubb 22:51
2013 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 17:08
2012 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 17:30
2011 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 16:34
2010 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 16:34
2009 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 17:15
2008 Agnetha J. Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 17:01
2007 Agnetha J. Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 17:16
2006 Frida Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 18:15
2005 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 18:05
2004 Agneta J Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 18:11
2003 Agneta J Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 18:38
2002 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 16:26
2001 Lena Jensen IF Kilkam 18:02

Sykkelritt

Herrer
2017 Erlend Sundstrøm, Gauldal SK/ Zu4r 2:17:17
2016 Bjørn Anders Johnsen, Gauldal SK 2:16:14
2015 Odin Knutsen, TVK Sykkel , 2:15:45
2014 Erlend Sundstrøm, Kobba SK , 2:20:31
2013 Odin Knutsen, Trondhjems Vk, 1:38:44,63
2012 Philip Eidsheim, Team Østerhus Ridley 1:38:13
2011 Roy Hegreberg, Team Sparebank1 Vest Ridley 1:32:35 Ny Rekord !!
2010 Espen Amundsen Trømsø Cykleklubb 1:38:54
2009 Espen Amundsen Tromsø Cykleklubb 1:35:57
2008 Daniel Boberg Leirbakken Burfjod IL – Sykkel 1:40:06
2007 Daniel Boberg Leirbakken Burfjod IL – Sykkel 1:34:47
2006 Espen Amundsen Tromsø Cykleklubb 1:44:06
2005 Espen Amundsen IF Frøy 1:42:35
2004 Bjørn I Ekberg Ceres, Lilllhammer 1:41:15
2003 Espen Amundsen IF Frøy 1:39:25
2002 Idar Vangen Nordreisa IL 1:39:25
2001 Tore Olsen Ishavslaget 1:33:47
2000 Einar Bjørn IL Rye 1:39:40

Damer
2017 Anna Svendsen, TSKL 1:30:55
2016 Anna Svendsen, TSKL 1:50:20
2015 Kaisa Ramberg, Astafjord Sykkelklubb 1:46:55
2014 Marthe Karlsen, Team Orreleik, 1:43:41
2013 Maria Nysted Grønvoll, Furuflaten Il, 1:00:46,09
2012 Anna Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 2:02:13
2011 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 1:51:46
2010 Anette Bunde Tromsø Cykleklubb  1:54:44
2009 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 1:54:10
2008 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 1:53:29
2007 Agnetha J. Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 1:49:22
2006 Anna Eriksson Kiruna CK 1:51:42
2005 Anna Johansson Kiruna CK 1:52:15
2004 Anna Johansson Kiruna CK 1:52:07
2003 Agneta J Åsheim Tromsø Skiklubb langrenn 1:50:56
2002 Lena Jensen IF Kilkam 2:01:37
2001 Lena Jensen IF Kilkam 1:53:00
2000 Ingvild Tøllefsen Ytre Andørja IL 2:02:05

*før 2014 var rittet fra Mjøsundbrua til Engenes etter vending på Årbostad. 

Andørjas tak: Årbostadtinden

Herrer
2017 Eirik Haugsnes, IL Pioner Friidrett 48:47 (Årbostadtinden)
2016 Audun Erikstad, Vadsø Turnforening 51:38 (Årbostadtinden)
2015 Lasse Blom, Sømna IL , 56:51 (Kråktinden)
2014 Eirik Haugsnes, IF Pioner 52:37 (Kråktinden)
2013 Rolf Einar Jensen, Bossmo & Yttern IL 49:35 (Årbostadtinden)
2012 Eirik Dagsønn Haugsnes, IL Pioner *21:13 (Nappen)
2011 Erlend Hoff Medkila Skogn/YAIL Sykkel 50:27
2010 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes 47:23
2009 Bjørn Anders Kroken Laksvatn sykkel / Kvaløyslett 48:56
2008 Erlend Hoff Medkila Skilag 45:50
2007 Alexander Os Ishavslaget 47:15
2006 Alexander Os Ishavslaget 48:49
2005 Rune Morten Johansen Lakselvdal Sprint 47:24
2004 Rune Morten Johansen Lakselvdal Sprint 49:17
2003 Rune Morten Johansen Lakselvdal Sprint 47:04
2002 Øystein Rønbeck Viddelaget *38,24

Damer
2017 Emilie Kristoffersen, Alta IF / Team Veidekke 59:43 (Årbostadtinden)
2016 Kristin Antonsen, NTNUI 1.01.12 (Årbostadtinden)
2015 Anna Svendsen, TSKL, 1.07.16 (Kråktinden)
2014 Hilde Aders, Tromsø Løpeklubb 1:05:36 (Kråktinden)
2013 Maria Nysted Grønvoll, Furuflaten IL 1:02:41
2012 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn *26:02
2011 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 58:00
2010 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 56:23
2009 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 57:35
2008 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 53:59
2007 Hilde Ingebrigtsen IF Kilkam 54:10
2006 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 59:32
2005 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 56:57
2004 Britt Helgesen Harstad 55:14
2003 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 58:11
2002 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb *52:30

Kråktinden OPP erstattet Årbostadtindløpet i Triple Challenge konkurransen i 2014 og 2015.

*) I 2002 stoppet Årbostadtindløpet ved 900 moh pga tåke.
*) I 2012 alternativ rute til Nappen pga storm, styrke 22

Rulleski

Herrer

2017 Maximillam Bie, BOIF IL / Team SNN

Damer

2017 Lovise Heimdal, Bardu IL / Team Veidekke