Resultater

2016
2015

Resultater fra alle konkurransene

Resultater HT-løpet

2014
2013
2012
2011
Sammenlagtvinnere TC

Her er listen over de som har vunnet styrkeprøven Triple Challenge sammenlagt.

Herrer
2015 – Glenn Thomas Martinsen
2014 – Glenn Thomas Martinsen
2013 – Rolf Einar Jensen
2012 Glenn Thomas Martinsen, Lødingen Sykkelklubb *2:17:07
2011 Morten Harjo Pettersen, Vadsø Skiklubb 2:39:54
2010 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes – 2:41:19
2009 Bjørn Anders Kroken, Laksvatn sykkel / Kvaløyslett 2:40:28
2008 Erlend Hoff, Medkila Skilag 2:41:49
2007 Alexander Os, Ishavslaget 2:37:42
2006 Alexander Os, Ishavslaget 2:48:37
2005 Rune Morten Johansen, Lakselvdal Sprint 2:45:54
2004 Rune Morten Johansen, Lakselvdal Sprint 2:46:19
2003 Alexander Os Ishavslaget, 2:44:54
2002 Alexander Os Ishavslaget, *2:34:47

Damer
2015 – Anna Svendsen
2014 – Kristin Antonsen
2013 – Maria Nysted Grønvoll
2012 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn *2:46:34
2011 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:07.27
2010 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:17
2009 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:24
2008 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:05:05
2007 – Agnetha J. Åsheim, Tromsø Skiklubb langrenn 3:03:42
2006 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:17:11
2005 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:35
2004 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:13:10
2003 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:08:50
2002 – Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn *3:16:15*) Alternativ løype pga dårlig vær

Tidligere vinnere

Triple Challenge

Her er listen over de som har vunnet styrkeprøven Triple Challenge sammenlagt.

Herrer

2012 Glenn Thomas Martinsen, Lødingen Sykkelklubb *2:17:07
2011 Morten Harjo Pettersen, Vadsø Skiklubb 2:39:54
2010 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes – 2:41:19
2009 Bjørn Anders Kroken, Laksvatn sykkel / Kvaløyslett 2:40:28
2008 Erlend Hoff, Medkila Skilag 2:41:49
2007 Alexander Os, Ishavslaget 2:37:42
2006 Alexander Os, Ishavslaget 2:48:37
2005 Rune Morten Johansen, Lakselvdal Sprint 2:45:54
2004 Rune Morten Johansen, Lakselvdal Sprint 2:46:19
2003 Alexander Os Ishavslaget, 2:44:54
2002 Alexander Os Ishavslaget, *2:34:47

Damer2012 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn *2:46:34
2011 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:07.27
2010 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:17
2009 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:24
2008 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:05:05
2007 Agnetha J. Åsheim, Tromsø Skiklubb langrenn 3:03:42
2006 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:17:11
2005 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:09:35
2004 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:13:10
2003 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn 3:08:50
2002 Sara Svendsen, Tromsø Skiklubb langrenn *3:16:15

*) Alternativ løype pga dårlig vær

HarstadTidende løpet

Oversikt over tidligere vinnere av HarstadTidende løpet.

Herrer

2012 Svein Arne Paulsen, Bardu IL 15:12
2011 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes 14:35
2010 Odd-Bjørn Hjelmeseth Fjellhug/Vereide Hyen IL 14:29
2009 Geir Endre Rogn Rustad IL/Team Seaworks 14:33
2008 Geir Endre Rogn Rustad IL/Team Seaworks 14:14
2007 Geir Endre Rogn Rustad IL/Team Seaworks 14:37
2006 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 14:57
2005 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 14:54
2004 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 15:02
2003 Sivert Sareussen IF Kilkam 15:32
2002 Kurt I Solbakk Bardu IL 13:14
2001 Sivert Sareussen IF Kilkam 14:14

Damer

2012 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 17:30
2011 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 16:34
2010 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 16:34
2009 Maria Grønvoll Nysted Furuflaten IL 17:15
2008 Agnetha J. Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 17:01
2007 Agnetha J. Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 17:16
2006 Frida Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 18:15
2005 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 18:05
2004 Agneta J Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 18:11
2003 Agneta J Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 18:38
2002 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 16:26
2001 Lena Jensen IF Kilkam 18:02

Astafjordrittet

Herrer
2012 Philip Eidsheim, Team Østerhus Ridley 1:38:13
2011 Roy Hegreberg, Team Sparebank1 Vest Ridley 1:32:35 Ny Rekord !!
2010 Espen Amundsen Trømsø Cykleklubb 1:38:54
2009 Espen Amundsen Tromsø Cykleklubb 1:35:57
2008 Daniel Boberg Leirbakken Burfjod IL – Sykkel 1:40:06
2007 Daniel Boberg Leirbakken Burfjod IL – Sykkel 1:34:47
2006 Espen Amundsen Tromsø Cykleklubb 1:44:06
2005 Espen Amundsen IF Frøy 1:42:35
2004 Bjørn I Ekberg Ceres, Lilllhammer 1:41:15
2003 Espen Amundsen IF Frøy 1:39:25
2002 Idar Vangen Nordreisa IL 1:39:25
2001 Tore Olsen Ishavslaget 1:33:47
2000 Einar Bjørn IL Rye 1:39:40

Damer
2012 Anna Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 2:02:13
2011 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 1:51:46
2010 Anette Bunde Tromsø Cykleklubb  1:54:44
2009 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 1:54:10
2008 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 1:53:29
2007 Agnetha J. Åsheim Tromsø Skiklubb Langrenn 1:49:22
2006 Anna Eriksson Kiruna CK 1:51:42
2005 Anna Johansson Kiruna CK 1:52:15
2004 Anna Johansson Kiruna CK 1:52:07
2003 Agneta J Åsheim Tromsø Skiklubb langrenn 1:50:56
2002 Lena Jensen IF Kilkam 2:01:37
2001 Lena Jensen IF Kilkam 1:53:00
2000 Ingvild Tøllefsen Ytre Andørja IL 2:02:05

*før 2014 var rittet fra Mjøsundbrua til Engenes etter vending på Årbostad. 

Andørjas tak: Årbostadtinden

Herrer
2012 Eirik Dagsønn Haugsnes, IL Pioner *21:13
2011 Erlend Hoff Medkila Skogn/YAIL Sykkel 50:27
2010 Eirik Dagsønn Haugsnes, Aktivitetshuset Finnsnes 47:23
2009 Bjørn Anders Kroken Laksvatn sykkel / Kvaløyslett 48:56
2008 Erlend Hoff Medkila Skilag 45:50
2007 Alexander Os Ishavslaget 47:15
2006 Alexander Os Ishavslaget 48:49
2005 Rune Morten Johansen Lakselvdal Sprint 47:24
2004 Rune Morten Johansen Lakselvdal Sprint 49:17
2003 Rune Morten Johansen Lakselvdal Sprint 47:04
2002 Øystein Rønbeck Viddelaget *38,24

Damer
2012 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn *26:02
2011 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 58:00
2010 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 56:23
2009 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 57:35
2008 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 53:59
2007 Hilde Ingebrigtsen IF Kilkam 54:10
2006 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 59:32
2005 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 56:57
2004 Britt Helgesen Harstad 55:14
2003 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb Langrenn 58:11
2002 Sara Svendsen Tromsø Skiklubb *52:30

Kråktinden OPP erstattet Årbostadtindløpet i Triple Challenge konkurransen i 2013, 2014 og 2015. 2012 var siste året Årbostadtindløpet var en selvstendig konkurranse.

*) I 2002 stoppet Årbostadtindløpet ved 900 moh pga tåke.
*) I 2012 alternativ rute til Nappen pga storm, styrke 22