Program for Tour De Andørja 2017 (oppdateres)

Onsdag

Rulleskirenn

Start: Engenes
Mål: Engenes / Klåpheia

16:00 – Sekretariat åpner på Engenes

18:00 – Enkeltstart 15 sek

19:00 – Fellesstart herrer19:02 Fellestart damer
– G16: 1 runde (7 km)
– G15: 1 runde (7 km)
– J16: 1 runde (7 km)
– J15: 1 runde (7 km)
– G14: 1 runde (7 km)
– G13: 1 runde (7 km)
– J14: 1 runde (7 km)
– J13: 1 runde (7 km)
M21 og eldre – 28 km (3 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
M20: – 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
M19: – 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
M18: – 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
M17: – 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
K21 og eldre: – 28 km (3 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
K20:- 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
K19: – 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
K18:- 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)
K17: – 21 km (2 runder a 7 km + Engenes – Klåpheia)

Torsdag

Topptur til Langlitinden

09:00 Oppmøte i Straumbotn

Olabilløp

17:00 Start på Engenes

Konsert
20:00 Konsert med Andørja Rockebinge

Fredag

FORELØPIG PROGRAM !

15:00 – Sekretariat åpner på Engenes
18:30 – Oppvarming for barna før HarstadTidende løpet
19:00 – Start HarstadTidende løpet for de minste (0-5 år, 500 m)
19:15 – Start HarstadTidende løpet 10-12 år (fellesstart) – 2000 m
19.17 – Start HarstadTidende løpet 6-9 år (fellesstart) – 1000 m

20:00 – Oppvarming før HarstadTidende løpet
20:30 – Elite herrer (5 km)
20:32 – Sport (19 -) og junior (17-18) herrer (5 km)
20:34 – Sport (19-) og junior (17-18) damer (5 km)
20:41 – Rekrutt (13-16) (3 km)
20:43 – Mosjon (damer og herrer) (3 km)

21:30 – Offisiell åpning av Tour de Andørja
21:40 – Premieseremoni alle klasser

Lørdag

PROGRAM

Astafjordrittet by Arctic Aqua: Sjøvegan – Engenes
1130-12:00 – Start Astafjordrittet i puljer, delt inn i Elite, Sport herrer, Sport damer. (Ingen mosjonsklasser fra Sjøvegan)

Folkerittet: Mjøsundbrua – Engenes
11:00 – Start mosjonsklasse

Familieunderholdning
* Under planlegging

TDA for kids: Brannstasjonen
17:00 – Start 0-5 år
17:15 – Start 6-8 år
17:45 – Start 9-10 år

TDA Tempo rekrutt by Sykkel & Motor: Fra Engenes (Kirkekrysset)
17:00 – Start 11-12 (5 km)
17:15 – Start 13-14 og 15-16 (10 km)

19:00 – Premieseremoni

VILLMARKSCAMP BY SPAREBANK1 NORD NORGE
I år på Engenes – fra 12 år og oppover

08:00 – 15:00 Del 1
19:30 – 23:59 Del 2

22:00 – Bryggefest Engenes

Søndag

08:00 – sekretariatet åpner Engenes.
09:00 – 10:30 – Start mosjonsklasse/barnefamilier
11:30 – 12:00 – Start Triple Challenge – Jaktstart
12:05 – Start oppsamling fra jaktstart og Årbostadtindløpet

NB: Vi ønsker at ingen går ned fra «mellom tindan» før klokka 12:30.

1330 – 1. buss i retur fra Årbostad til Engenes. Bussene kjører etter hvert som de blir fulle.
16:30 – Premieseremoni alle klasser

VILLMARKSCAMP
08:00 – 16:00 Del 3

Deltakerinfo Triple Challenge